تولید استخر پیش ساخته

۵ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۳۴:۱۹ ق.ظ

تولید استخر پیش ساخته استخر ها از نمونه بستر های استاندارد و کاملا ایمن آبی هستند که می توان با ایجاد آن ها در محل زندگی خود دیگر نیازی به سفر های بعضا طولانی مدت به سواحل و ... نداشته باشید . البته استخر ها به دلیل اینکه عمق کمتری داشته و آب آن به صورت راکد و بدون جریان می باشد ایمنی بسیاری را دارند از این رو بهترین و مناسب ترین نوع بستر های آبی برای کسانی که شناگر ماهر نیستند و یا قصد آموزش دارند می باشد . تهران اینتکس در محلی خارج از تهران کارخانه ای را راه اندازی کرده و اقدام به تولید و ساخت استخر پش ساخته نموده است که در این کارگاه استخر پیش ساخته انواع و اقسام سایز ها و ابعاد های از قبل ساخته شده را آماده و تولید مینماید و عزیزان میتوانند بنا به سایز انتخابی و مد نظر خود آنرا به طور اختصاصی سفارش داده و تقریبا نصف قیمت استخر های پیش ساخته خریداری نمایند.

تصاویری از کارخانه تولیدی استخر پیش ساخته تهران اینتکس :

تولید استخر پیش ساخته


تولید استخر ها از سال های بسیار دور در میان مردم رواج داشته که اغلب از آن ها برای ذخیره آب به منظور آبیاری زمین های کشاورزی و ... استفاده میشد ، اما به مرور استفاده از استخر ها جنبه تفریح به خود گرفت چرا که آب تنی و شناکردن یکی از لذت بخش ترین تفریحاتی که است که علاوه بر کودکان ، بزرگسالان نیز تمایل زیادی به آن دارند . 


با توجه به علاقه بسیار زیاد ، استخر های مدرن تر و جدیدتری در سراسر شهر ها طراحی شد که عمدتا به صورت عمومی مورد استفاده قرار می گرفتند ، اما در سال های نه چندان دور انواع استخر های شخصی در خانه ها و ویلاهای شخصی طراحی شدند که به مراتب دسترسی به استخر ها را ساده تر می کرد . با توجه به این موضوع میبینیم که بیشتر آپارتمان ها و ویلاهای مدرن دارای استخر های شخصی به صورت بتنی و سیمانی هستند .


. در همین راستا شرکت هایی با در نظر گرفتن استاندارد های یک استخر و ویژگی های آن ها ، استخر هایی را طراحی کردند که تنها نیاز است تا آن ها را راه اندازی کنید تا دیگر نیازی به حفاری و احداث استخر های بتنی و دردسر های آن را نداشته باشید . اینگونه از استخر های آماده شرکتی که به استخر پیش ساخته شناخته می شوند مدرن ترین استخر های حال حاظر در دنیا هستند که به واسطه ویژگی ها و خصوصیاتی که دارند مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفتند . از جمله شرکت های مطرح که در زمینه تولید استخر پیش ساخته فعالیت دارند می توان به شرکت های اینتکس و بست وی اشاره کرد .


این دو شرکت که می توان گفت بزرگترین رقبای یکدیگر در این صنعت هستند با توجه به استاندارد های لازم ، بهترین و ایده آل ترین استخر های پیش ساخته را طراحی کرده و به تولید انبوه رسانده اند . لازمه تولید استخر پیش ساخته با کیفیت به کار گیری طراحان حرفه ای ، مهندسین و دستگاه های مدرن می باشد که بتوان با استفاده از بهترین و مناسب ترین اجناس ، اقدام به تولید استخر پیش ساخته کرد . البته استخر های پیش ساخته از نظر ساختاری تفاوت هایی با یکدیگر دارند که روند تولید آن ها متفاوت است . در ادامه مطلب انواع استخر پیش ساخته و نحوه تولید آن ها را به شما عزیزان توضیح خواهیم داد پس در ادامه همراه ما باشید .انواع استخر پیش ساخته استخر های پیش ساخته در حالت کلی به سه دسته استخر پیش ساخته ایزی ست (easy set) ، استخر پیش ساخته فریمی Intel Frame و استخر پیش ساخته فریمی Ultra Frame تقسیم می شوند که نحوه ساخت و سازه آن ها متفاوت از یکدیگر است . تمامی استخر های نام برده شده را می توانید بر روی زمین و بدون نیاز به حفاری راه اندازی کنید . البته استخر های پیش ساخته فریمی نوع اولترا فریم را حتی می توانید در صورت دلخواه به صورت توکار و در زیر زمین دفن کنید ، تا استخری با ساختار سنتی و بتنی شکل را داشته باشید .

تمامی تولیدات استخر های پیش ساخته فوق دارای پمپ های تصفیه آب قدرتمندی هستند که شرکت های تولید کننده به نسبت حجم و ظرفیت استخر ها انواع پمپ های تصفیه آب را در کنار محصول قرار داده اند . استخر های پیش ساخته از نظر ابعادی متنوع هستند به طوریکه برخی از استخر های پیش ساخته کوچک فاقد پمپ تصفیه آب هستند ، اما نمونه های بسیار بزرگی نیز از این استخر ها تولید شده اند که دارای پمپ های تصفیه آب قدرتمند هستند . پمپ های تصفیه آب شرکتی اغلب به صورت فیلتری و با فیلتر های کاغذی ، شنی ، کارتریچی و نمکی هستند که به طور معمول از پمپ های تصفیه شنی و کاغذی در بیشتر استخر ها استفاده می شود .پمپ های تصفیه آب شنی از قدرت بالاتری برخوردار بوده و اغلب بزرگ ترین استخر های پیش ساخته دارای پمپ های شنی در کنار خود هستند می باشد به طوریکه با استفاده از آن ها می توانید از هدر رفتن زمان ، هزینه و آب جلوگیری کنید . استخر پیش ساخته ایزی ست easy set تولید استخر پیش ساخته ایزی ست به نسبت دیگر استخر های پیش ساخته تفاوت دارد .


در این نوع استخر ها از پایه یا فریم استفاده نشده است ، بلکه استخر تنها از یک بدنه و لبه بادی تشکیل و ساخته شده است . لبه های بادی که اغلب از اجناسی چون PVC ساخته شده است قابلیت باد شدن دارد تا پس از باد شدن بتواند فرم دهی استخر و ایستادگی آن را انجام دهد .


PVC یکی از بهترین و مناسب ترین اجناس برای تولید محصولات بادی می باشد که اینتکس و بست وی در تولید بیشتر محصولات بادی خود از آن استفاده کرده اند ، چرا که PVC خاصیت ضد آب داشته و می تواند به خوبی در برابر اشعه های مضر خورشیدی و دماهای محیطی مقاوم باشد ، از این رو استفاده از آن در تولید استخر پیش ساخته می تواند بسیار مفید واقع شود .


قسمت های بدنه استخر های ایزی ست نیز عمدتا از برزنت یا PVC با الیاف شمعی ساخته می شود ، این دو جنس نیز در برابر آب مقاوم هستند با این تفاوت که قدرت تحمل وزن بسیار بالا را دارند ، از این رو استفاده از آن ها در استخر پیش ساخته می تواند ضامن کیفیت بالای محصول شود .


ساختار استخر های پیش ساخته ایزی ست عمدتا به صورت گرد یا دایره ای شکل است چرا که استخر فاقد فریم بوده و تنها لبه های بادی آن استخر را به صورت سرپا نگه می دارد ، به همین دلیل بهترین نوع برای تولید استخر پیش ساخته ایزی ست ، استفاده از شکل هندسی گرد است ، البته برخی از نمونه ها دارای ساختار بیضی هستند ، اما برای استحکام بیشتر بدنه ، از فریم های کمکی استفاده شده است .این نوع از استخر های پیش ساخته اغلب در قطر های 2.5 متری تا 6 متری ساخته شده اند که عمق آن ها نیز از 76 سانتی متر تا 122 سانتی متر می باشد . استخر پیش ساخته فریمی Intel Fram شرکت های تولید کننده استخر پیش ساخته ، علاوه بر استخر های ایزی ست استخر های بزرگ دیگری با عنوان استخر پیش ساخته فریمی تولید کرده اند که نحوه ساخت و تولید آن ها متفاوت است .


شرکت هایی چون اینتکس و بست وی سعی کردند تا استخر های پیش ساخته ای را با استحکام بسیار بالا و مناسب برای مصارف خانگی و حتی صنعتی را تولید کنند که از نظر قیمت نیز بسیار مقرون به صرفه باشند . استخر های پیش ساخته در مقایسه با استخر های زیرزمینی بتنی و سیمانی به سرمایه کمتری نیاز دارند و از طرفی راه اندازی آن ها نیز بسیار ساده تر است چرا که تنها می بایست فریم و بدنه را بر روی زمین راه اندازی کرد و نیازی به حفاری زمین و یا ساخت و ساز نخواهد بود . استخر های پیش ساخته فریمی مدل اینتل مقاوم تر از استخر های پیش ساخته ایزی ست و ضعیف تر از استخر های فریمی الترا می باشند .


از این رو استفاده از آن ها عمدتا به صورت مقطعی بوده و می توانید در برخی از فصول سال که به استخر نیازی ندارید آن را جمع کنید . استخر های پیش ساخته اینتل اگر چه ابعاد بزرگ تری داشته و ساختار فریمی دارد ، اما وزن چندان زیادی نداشته و راه اندازی بسیار ساده تری دارد ، به طوریکه خودتان نیز می توانید به سهولت استخر پیش ساخته را راه اندازی و استفاده کنید .


این گونه استخر ها عمدتا از طول 2 متر ساخته شده و بزرگ ترین آن ها دارای طول 6 متر می باشند . استخر پیش ساخته فریمی Ultra Frame این قبیل از استخر های پیش ساخته دارای بدنه و فریم می باشند که بدنه آن ها بیشتر از جنس برزنت ضخیم و یا PVC های چند لایه با ساختار الیافی می باشند ، این اجناس که حتی از آن ها در تولید استخر پیش ساخته ایزی ست نیز استفاده می شود دارای ویژگی های بسیار عالی از جمله ضد آب بودن ، ضخامت بالا ، مقاومت در برابر فشار و وزن بالای اب می باشند ، به همین دلیل پوسیده نشده و طول عمر بسیار بالایی دارند . همچنین در صورت آسیب دیدگی می توانید بدنه استخر های پیش ساخته را ترمیم کنید .بدنه استخر های پیش ساخته فریمی دارای تونل ها و دالان های پارچه ای از جنس خود بدنه می باشند که محل قرار گیری و نصب پایه ها را نشان می دهد . تعداد و شکل فریم و پایه های استخر پیش ساخته نیز با توجه به طراحی استخر و حالت مساطیلی ، دایره ای و ... متغییر است ، اما نیاز است تا با استفاده از راهنمایی های لازم که اغلب در داخل DVD های فشرده آورده شده است ، پایه ها را به بدنه متصل کنید . جنس پایه های استخر های فریمی اولترا اغلب از مواد بسیار مقاوم مانند فولاد ، استیل و آلومینیوم آلیاژ شده هستند که استحام به مراتب بالا تری را به نسبت دیگر استخر های پیش ساخته دارد .


این گونه فریم ها ضد زنگ بوده و طول عمر بسیار بالایی دارند ، در برابر ضربه مقاوم هستند و سال های سال می توانند به مانند روز اول حجم زیاد آب و وزن آن را تحمل کند . استخر های پیش ساخته فریمی اولترا عمدتا وزن بیشتری داشته و اغلب از آن ها به صورت دائم استفاده می شود چرا که در تمامی فصول می توانید از محصول استفاده کنید . این قبیل استخر های پیش ساخته عمدتا دارای طول 4 متر تا 10 متر می باشد که حداکثر عمق آن ها نیز به 132 سانتی متر می رسد . استخر های پیش ساخته اولترا بزرگ ترین استخر های پیش ساخته تولید شده در بازار می باشند .