چگونه یک چادر مسافرتی خوب تهیه کنیم؟

۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۷:۴۸ ق.ظ

همواره دغدغه خرید یک چادر مسافرتی ایده ال و مناسب جزو مواردی بوده است که افراد مختلف سعی می کنند تا با در نظر گرفتن تمامی شرایط بهترین انتخاب را انجام دهند. حال با وجود این موارد باز هم ممکن است که در هنگام انتخاب یک محصول مناسب فرد دچار سردر گمی شده و نتواند یک محصول خوب و صحیح را به درستی انتخاب کند. در همین رابطه نیز بهتر است که فرد قبل از خرید و انتخاب یک محصول آگاهی کامل از خصوصیات یک چادر مسافرتی مناسب را به دست آورد و پس از آن به بهترین شکل ممکن خرید خود را نهایی کند.

با در نظر گرفتن این موارد در این مقاله سعی خواهیم کرد که به بهترین شکل ممکن ویژگی های خوب یک چادر مسافرتی که در هنگام خرید باید به ان ها توجه شود را برای شما شرح دهیم تا بتوانید با آگاهی کامل محصولی را برگزینید که بتواند نیاز شما را به صورت کامل پاسخگو باشد. در همین رابطه نیز پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها دنبال نمایید..... جنس و کیفیت چادر مسافرتی به جرات باید عنوان کنیم که مهم ترین مسئله در انتخاب یک چادر مسافرتی خوب و ایده آل بحث کیفیت و نوع ساختار ان محصول می باشد. در واقع شما باید به این نکته توجه داشته باشید که این محصولات عموما دارای چه ساختاری هستند و این ساختار باعث می شود تا خیال شما از بابت در اختیار داشتن یک محصول با کیفیت راحت باشد؟ در همین رابطه نیز قطعا جنس و کیفیت یک محصول مهم ترین مسئله ای است که باید به آن اشاره کنیم تا با آگاهی کامل از این خصوصیت بتوانید دست به خرید یک محصول ایده آل بزنید.

در همین خصوص باید عنوان کنیم که چادر های مسافرتی عموما از جنس ها و کیفیت های متعددی تولید و عرضه شده اند که این مسئله سبب شده تا دست شما در هنگام خرید و انتخاب این محصولات به صورت کامل باز باشد. در واقع باید به این مسئله دقت کنید که رایج ترین نوع چادر مسافرتی از نظر جنس بدنه ، پارچه پلی استر می باشد که در تولیدات چادر های مسافرتی ایرانی نیز زیاد دیده می شود. در واقع این مسئله سبب شده تا شما در هنگام خرید بتوانید با خیالی راحت این نوع از جنس بدنه را سفارش دهید. هم چنین ضخامت نسبتا زیاد این نوع از پارچه باعث شده تا خیال شما از بابت در اختیار داشتن یک محصول فوق العاده از نظر کیفیت راحت باشد. مسئله مهم دیگر در خصوص این محصولات بحث جنس پارچه برزنتی می باشد.


در واقع شما می توانید مشاهده نمایید که چادر های مسافرتی با جنس برزنتی نیز محبوبیت فوق العاده ای را در میان چادر های مسافرتی دارا هستند. در واقع این جنس از پارچه نیز باعث شده تا خیلی از محصولات ایرانی و حتی چادر های محبوبی نظیر چادر هلال احمر نیز از این جنس طراحی و تولید شوند که قطعا نشان ازکیفیت بالای این محصولات دارد. در کنار این موارد نوع دیگری از جنس پارچه در میان چادر های مسافرتی وجود دارد که از ان به عنوان چادر مسافرتی پلی استر و پلی اتیلن نام برده می شود. ترکیب و کنار هم قرار گرفتن این دو جنس اکثرا در چادر های مسافرتی خارجی به چشم می خورد زیرا معمولا شرکت های بزرگ خارجی سعی می کنند تا به بهترین شکل ممکن محصولات را تست نموده و آب بندی کنند که این مسئله نیاز مند جنس و کیفیت قابل قبولی است که این نمونه پارچه توانسته به بهترین شکل ممکن رضایت افراد را کسب کند. نوع دیگری از چادر های مسافرتی نیز در بازار وجود دارد که جنس بدنه نایلون را دارا هستند. این جنس باعث شده تا چادر مسافرتی شما کیفیت فوق العاده ای را در اختیار شما قرار دهد و عمدتا این محصولات ضد آب و با کیفیت هستند و از این دسته محصولات نیز استقبال خوبی به عمل آمده است. به طور کلی نیز عموما چادر های مسافرتی از همین جنس ها و کیفیت های نام برده شده طراحی و تولید شده اند که سبب شده تا خیال مشتریان از بابت در اختیار داشتن یک چادر مسافرتی از نظر جنس و کیفیت تا حدود بسیار زیادی راحت باشد.


 

ضد آب و ضد طوفان بودن چادر مسافرتی مسئله مهم دیگری در هنگام خرید وجود دارد که خیلی از افراد شاید به آن توجه نداشته باشند و این مسئله سبب می شود تا در انتخاب یک چادر مسافرتی خوب دچار سردرگمی شوند. در واقع باید به این نکته دقت داشته باشید که چادر مسافرتی شما به جز بحث کیفیت که در خصوص آن به صورت کامل صحبت کردیم ، باید به صورت ضد آب نیز طراحی و تولید شده باشد. این مسئله سبب می شود تا شما در هنگام خرید بتوانید محصولی را برگزینید که در تمام فصول شرایط و قابلیت استفاده را برای شما فراهم خواهد کرد. در واقع بهره مندی از یک ساختار ضد آب سبب می شود تا خیال شما از بابت یک محصول فوقالعاده راحت باشد. ضد آب بودن چادر مسافرتی خصوصا در فصل پاییز و زمستان سبب می شود تا شما بتوانید در بهترین حالت ممکن اقدام به راه اندازی چادر مسافرتی نموده و از ان استفاده کنید.


مسئله دیگری که آن هم به اندازه ضد آب بودن چادر مهم می باشد بحث ضد طوفان بودن محصول و هم چنین مقاومت چادر مسافرتی مد نظر شما در شرایط باد و طوفان شدید می باشد. در واقع شما باید به این مسئله دقت داشته باشید که محصولی را برگزینید که بتواند به بهترین شکل ممکن نیاز شما را از بابت در اختیار داشتن یک چادر مقاوم برآورده کند. این مسئله باعث می شود تا شما اگر قصد استراحت در کویر و یا مناطق دیگر را دارید و آب و هوای آن منطقه طوفانی شود ، نگران تکان خوردن و جا به جایی چادر مسافرتی نباشید و بتوانید به بهترین شکل ممکن از محصول مد نظر خود استفاده کنید. ابعاد و ظرفیت چادر مسافرتی در بخش های قبلی سعی کردیم تا به بهترین شکل ممکن شما را با ویژگی های جنس و کیفیت چادر های مسافرتی تا حدود بسیار زیادی آشنا کنیم. همین مسئله باعث می شود تا قبل از خرید و انتخاب محصول از بابت کیفیت و هم چنین انتخاب کردن یک محصول با دوام آگاهی کامل را در اختیار داشته باشید. حال در این بخش سعی داریم تا در خصوص انواع ابعاد و ظرفیت چادر مسافرتی نیز با شما صحبت کنیم. در واقع باید به این مسئله نیز دقت داشته باشید که در هنگام خرید و انتخاب یک محصول با توجه به نیاز خود و این که چند نفر قصد دارند از یک چادر مسافرتی به صورت هم زمان استفاده کنند ، دست به ثبت سفارش  یک محصول بزنید.

 

در همین خصوص نیز باید عنوان کنیم که شرکت های گوناگون تولید کننده چادر مسافرتی سعی کرده اند تا چادر های خود را در ظرفیت های مختلفی به دست مشتریان برسانند. برای مثال شما می توانید چادر های مسافرتی یک نفره و دو نفره را نیز در بازار مشاهده کنید که این محصولات قطعا برای کوهنوردی و اطراق های یک و دو نفره ایده آل می باشد و باعث می شود تا فرد بتواند به ساده ترین روش ممکن اقدام به حمل و نقل محصول کرده و نگران خواب و استراحت خود در مسافرت و کمپینگ نباشد. نوع دیگری از چادر های مسافرتی در بازار وجود دارد که با عنوان ها و ظرفیت های مختلف چهار نفره ، شش نفره ، هشت نفره ، ده نفره و دوازده نفره به بهترین شکل ممکن و در تنوع ساختار و طراحی های مختلف به بازار عرضه شده است. این مسئله سبب شده تا افرادی که قصد دارند خرید چادر های مسافرتی را بیشتر برای سفر های خانوادگی و تفریحات با جمعیت زیاد خریداری کنند نیز بتوانند به بهترین شکل ممکن از این دسته از محصولات نیز استفاده کرده و با توجه به نیاز خود محصولی فوق العاده را برگزینند.

 

در واقع ظرفیت های این چادر های مسافرتی باعث شده تا افراد بتوانند با آسودگی خاطر دست به خرید این دسته از چادر های مسافرتی زده و فضای بزرگی را هم در اختیار داشته باشند. ارتفاع چادر مسافرتی مسئله مهم دیگری در هنگام خرید یک چادر مسافرتی وجود دارد که از آن به عنوان ارتفاع چادر مسافرتی نام برده می شود. در واقع این مسئله هم نکته ای بسیار مهم است که باید در هنگام خرید به آن توجه داشته باشید. در واقع شما اگر قد بلندی دارید و معمولا نیز قصد دارید تا عبور و مرور زیادی را در داخل چادر مسافرتی داشته باشید باید به ارتفاع یک چادر مسافرتی نیز به بهترین شکل ممکن توجه کنید. این مسئله یکی از نکات مهمی است که باعث می شود تا افراد مختلف بتوانند با آگاهی کامل دست به خرید و انتخاب یک محصول بزنند. به طور میانگین نیز ارتفاع بسیاری از چادر های مسافرتی خصوصا چادر های مسافرتی ایرانی بلند می باشد و تقریبا می توان در اکثر این محصولات ارتفاع 170 سانتی متری را مشاهده کرد. این مسئله باعث می شود تا عبور و مرور افراد مختلف تقریبا به راحتی نسبت به محصولات کوتاه تر انجام شود. حال ممکن است محصول شما برای استفاده یک نفر و یا دو نفر تولید و عرضه شده باشد که در این صورت عموما شرکت های تولید کننده به دلیل کم کردن حجم محصول و همین طور ساده تر کردن جا به جایی چادر مسافرتی سعی می کنند تا ارتفاع این چادر ها را کمتر از 150 سانتی متر نیز در نظر بگیرند که فرد بتواند تنها پس از راه اندازی به راحتی در داخل چادر مسافرتی برای استراحت جای گرفته و دیگر نیازی به عبور و مرور به صورت ایستاده نداشته باشد. وزن و شیوه حمل و نقل چادر مسافرتی مسئله دیگری که باید در خصوص این محصولات به ان اشاره کنیم بحث وزن و همین طور نحوه حمل و نقل این محصولات می باشد.

 

در واقع باید به این نکته هم اشاره کنیم که شما برای خرید مسئله وزن محصول را هم باید مورد توجه خود قرار دهید. در همین راستا نیز باید عنوان کنیم که عموما وزن چادر های مسافرتی با توجه به ابعاد ان ها تغییر می کند. در واقع شما می توانید مشاهده کنید که یک محصول یک نفره عموما دارای وزنی بین 2 تا 5 کیلو گرم می باشد که این وزن با توجه به نوع چادر نیز متفاوت می باشد. هم چنین محصولاتی که دارای ابعاد بزرگ تری هستند هم عموما وزن های سنگین تری را دارا خواهند بود. به طور مثال یک چادر مسافرتی هشت نفره به طور میانگین بین 5 تا 8 کیلو گرم وزن دارد. البته در وزن یک محصول نیز باید به نوع و شیوه راه اندازی و اقلام همراه ان چادر هم توجه داشته باشید که هر چه یک محصول دارای وسایل و اقلام بیشتری باشد عملا وزن ان چادر مسافرتی نیز بیشتر خواهد شد. هم چنین باید به این مسئله هم اشاره کنیم که حمل و نقل این محصولات نیز متفاوت می باشد. به طور مثال باید به این نکته اشاره کنیم که خیلی از چادر های مسافرتی دارای یک عدد ساک حمل هستند که این ساک حمل نیز باز ساختار های متفاوتی دارد. برای مثال ممکن است یک چادر مسافرتی دارای ساک حمل دستی باشد که بتوانید به راحتی با در دست رفتن محصول آن را حمل و نقل کنید. هم چنین ممکن است که محصول به صورت ساک حمل بر روی دوش شما قرار بگیرد که این نکته هم سبب می شود تا بتوانید چادر مسافرتی را به راحتی حمل و نقل نمایید. شیوه راه اندازی و جمع آوری چادر مسافرتی دیگر مسئله ای که باید در خصوص انتخاب یک چادر مسافرتی به ان اشاره کنیم بحث چگونگی راه اندازی و همین طور شیوه جمع آوری یک محصول می باشد. در واقع باید به این نکته دقت داشته باشید که چادر های مسافرتی در مدل های اتوماتیک ، فنری و عصایی طراحی و تولید شده اند که این مسئله سبب شده تا شیوه راه اندازی هر یک از این محصولات متفاوت باشد. برای مثال شما می توانید مشاهده کنید که یک چادر مسافرتی اتوماتیک به گونه ای شکل می گیرد که پس از خارج کردن تمامی وسایل مربوط به چادر ، قادر خواهید بود تا به راحتی هر چه تمام تر در کمترین زمان ممکن چادر مسافرتی را باز نموده و از ان استفاده کنید.

 

نوع دیگری از چادر های مسافرتی نیز وجود دارد که تحت عنوان چادر مسافرتی فنری در بازار وجود دارد. این مدل از چادر های مسافرتی نیز همان طور که از نامش پیداست دارای طراحی فنری می باشد و شما می توانید به راحتی هر چه تمام تر با باز کردن چادر شکل کلی محصول را در مدت زمان کمتر از بیست ثانیه به آن بخشیده و از محصول اماده خود استفاده کنید. جمع کردن این مدل از چادر ها نیز در همین مدت زمان کوتاه انجام می شود که با یکبار دیدن آموزش تصویری راه اندازی و جمع آوری این محصولات قادر خواهید بود تا از این چادر های مسافرتی استفاده کنید. هم چنین آخرین نوع از چادر های مسافرتی نیز در بازار تحت عنوان چادر مسافرتی عصایی تولید و عرضه شده است. این مدل از چادر های مسافرتی نیز با چندین ستون و پایه شکل گرفته است که این ساختار همانند عصا به یکدیگر متصل بوده و باعث شکل گیری بدنه اصلی چادر مسافرتی خواهد شد. در همین راستا نیز شما قادر خواهید بود تا در سریع ترین زمان ممکن به بهترین و اصولی ترین شکل ممکن یک چادر مسافرتی عصایی را راه اندازی نموده و از ان نیز استفاده کنید. جمع بندی در این مقاله سعی کردیم تا مهم ترین مسائلی که در انتخاب یک چادر مسافرتی خوب وجود دارد را به شما بازگو کنیم.

حال با مطالعه دقیق این مطلب قطعا موفق شده اید که این دسته از محصولات و ویژگی های فوق العاده ای که جنس های مختلف چادر مسافرتی با ظرفیت های گوناگون و همین طور شیوه های راه اندازی مختلف دارا هستند را متوجه شده و بتوانید به بهترین شکل ممکن چادری متناسب با نیاز خود را برگزینید. در همین راستا نیز می توانید با سر زدن به فروشگاه مرکزی اینتکس از میان چادر های پر تعدادی که این فروشگاه موجود دارد ، محصولی مناسب را با قیمتی ارزان در اختیار گرفته و از داشتن یک چادر مسافرتی ایده آل و خوب لذت ببرید.